Başlangıç / Kuruluşlar / Qırım Haber Ajansı (QHA)

Qırım Haber Ajansı (QHA)

Qırım Haber Ajansı Ltd. Şti. «QHA», Ukrayna Devlet Televizyon ve Radyo Komitesi tarafından 14 Mart 2005 tarih ve 125 numaralı Devlet Tescil Belgesi izni ile Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde 18 Mayıs 2006 tarihinde açılmıştır.

QHA, Ukrayna ve Kırım’da gelişen olayları dünya medyasına, Dünyada gelişen olayları Ukrayna medyasına dağıtmayı, haberciliğin temel kurallarından doğru, dürüst, hızlı ve objektif anlayışını kendisine ilke edinmiştir.

Özgür ve bağımsız haber kuruluşu olan QHA, yapmış olduğu haberlerle, kuruluşundan kısa bir zaman geçmesine rağmen dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

QHA, Dünyada ve bölgesinde gelişen tüm olaylara duyarlıdır.

QHA, medya kuruluşlarına yaptığı görüntülü ve fotoğraflı haber servisi dışında, Ukrayna ve Kırım’ı yakından takip eden yabancı misyonlara, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, uluslararası teşkilatlara, meslek örgütlerine, bankalara ve üniversitelere de hizmet vermektedir.

Konusunda eğitimli, genç, dinamik, üretken ve her biri en az 3 dil bilen personeli ile abonelerine hızlı ve sağlıklı hizmet sunan QHA gelişme ve büyüme yolunda sürekli mesafe kaydetmektedir.

Türkçe, İngilizce, Ukraince ve Rusça yayın yapmaktadır.

www.QHA.com.ua

www.qha.com.tr – Türkçe servisi

2014’teki Rus işgali sonrasında işgal yönetimi QHA’nın çalışmasını engelledi.

QHA artık Kyiv merkezli olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkçe servisinin merkezi de Ankara’dadır.

 

İlginizi Çekebilir

Dünya Kırım Tatar Kongresi

Vatan KIRIM “Dünya Kırım Tatar Kongresi”, yürürlükte bulunan uluslar arası sözleşmeler ve kanunlara göre kurulmuş …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.